Podwyżka opłat za wywóz śmieci.

    Prezydent Bydgoszczy chce kosztami wynikającymi z nieudolności obsługi systemu gospodarowania odpadami w mieście obciążyć mieszkańców. Płacić więcej mają ci , którzy dobrze wywiązują się z podpisanych z miastem umów.
 
    A to Urząd Miasta i jego agendy nie potrafią zobligować około 40 tysięcy bydgoszczan do płacenia za wywóz odpadów. Służby miejskie nie potrafią też ustalić sprawców kosztownych w likwidacji nielegalnych wysypisk śmieci.
 
   Wynika to z "Analizy finansowania systemu gospodarki odpadami w mieście Bydgoszczy" przygotowanej w 2017 roku. W przypadku zastosowania rekomendowanej, nowej w Bydgoszczy metody obliczania opłat za śmieci od powierzchni mieszkań - nastąpią drastyczne podwyżki sięgające nawet 490-600 złotych rocznie (tabela 43 i 45)
 
   Do czasu szczegółowego rozliczenia całego systemu gospodarowania odpadami w mieście Bydgoszczy nie może nastąpić podwyżka.

 Jeśli chcesz podwyżek to nie rób nic , jeśli NIE CHCESZ PODWYŻEK to

1. pobierz listę ,  podpisz - może cała rodzina - daj sąsiadom.
2. podpisaną listę prześlij lub przynieś na adres, Opławiec 221a lub Jezuicka 1 Ratusz 2 piętro skrzynka Radnego Bogdana Dzakanowskiego albo przynieś jak będziemy składać Panu Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu w dniu 20 czerwca godz 16.30 przed Ratuszem.

Pobierz listę podpisów (docx)

Pobierz listę podpisów (pdf)

   Albo 

link do petycji

                                     RAZEM DLA BYDGOSZCZY.

Dodatkowe informacje