VII Parafialny Festyn Rodzinny

VII Festyn Parafialny

W sobotę 28 czerwca odbył się VII Parafialny Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali również w tym roku wiele atrakcji dla mieszkańców naszych osiedli.

   Dla dzieci rozstawiono dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią i suchym basenem, przygotowano liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Młodzież i dorośli z zainteresowaniem przyglądali się pokazom grup rekonstrukcyjnych. Podziwiano piękne stroje, sprawność fizyczną i technikę wykonywanych zadań. Popisy grupy antyterrorystycznej, pokazy ratownictwa medycznego.

   Uczestnicy festynu mogli tez spróbować własnych sił i wspiąć się po drabince na strażacki wysięgnik, udać się na konną przejażdżkę lub sprawdzić się w konkursie piłowania pnia.  

   Jak co roku wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Każdy los wygrywał a ponad to wszystkie brały udział w losowaniu nagród głównych. Jedną z tych nagród ufundowała nasza Rada Osiedla. Był to piękny damski rower

   Niewątpliwą atrakcją festynu była kapela góralska „Zbójnicy”, która wspaniale umilała nam czas pięknymi pieśniami i muzyką. Wiele osób wraz z nią śpiewało. Na wysokości zadania stanęły jak zwykle panie przygotowujące smaczny smalec, serwowany z kiszonym ogórkiem i szyneczką na kawałku chleba, dekorowane muffinki i pyszne domowe ciasta. Amatorzy ostrzejszych smaków mogli skosztować grillowanej kiełbaski lub grochówki z kotła, przygotowanej przez przewodniczącego RO pana Roberta i jego przyjaciół.

   Pomimo chwilowej ulewy zabawa trwała do końca. Wspaniała integracyjna zabawa, za którą serdecznie dziękujemy Ks. Proboszczowi – pomysłodawcy i organizatorowi. 

                      Ina

Dodatkowe informacje