BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI

 

BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI

 

Szanowni Państwo

Od poniedziałku (01.10.2018) do 31 października można głosować na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2019 roku. W tym roku oprócz osiedlowych projektów bydgoszczanie zadecydują o wyborze pierwszych przedsięwzięć ważnych dla całego miasta.

 

Jak głosować?

Głosowanie jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową.

W tym celu należy wejść na stronę

Karta do głosowania:  www.bydgoszcz.pl/bbo  

 

Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle  i inwestycje do realizacji

 

Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Kartę można  samemu wydrukować lub otrzymać  w ratuszu.(Jezuicką 2, pokój nr 8, godziny otwarcia: poniedziałek: 8:00 - 16:00, wtorek:     8:00 - 18:00, Środa: 8:00 - 16:00, czwartek: 8:00 - 16:00, Piątek: 8:00 - 14:00)

Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle - Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle.  W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne.

 

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

•         Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo

•         Na Stronie www  www.bdgbo.pl

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

•         pisząc na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

•         dzwoniąc na numer  - 52-58-59-26

•         pisząc SMS-a na numer - 785 251 085

 

Sytuacja w przypadku braku wykorzystania puli na osiedle:

W przypadku niewykorzystania puli na osiedle musi być uzgodnienie: wnioskodawcy, rady osiedla i urzędu co do możliwości wykonania inwestycji, jeśli nie uda się go uzyskać, może takie uzgodnienie uzyskać kolejny projekt z listy.

 

Dodatkowe wymagania na karcie do głosowania:

Na karcie do głosowania oprócz dotychczasowych danych również musi być mail lub telefon.

Sposób głosowania

1 głos na projekt ponadosiedlowy,

do puli na osiedle głosowanie na projekty osiedlowe na jednym wybranym osiedlu

 

Uwaga!

plakaty oraz karty do głosowania można odebrać w Urzędzie Miasta Bydgoszczy (Biuro Komunikacji Społecznej ul. Jezuicka 2 pokój nr 8)

(godziny otwarcia: poniedziałek: 8:00 - 16:00, wtorek: 8:00 - 18:00, środa: 8:00 - 16:00, czwartek: 8:00 - 16:00, piątek: 8:00 - 14:00)

 

Karty papierowe:

 

Uwaga!

Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 4 strony karty - nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron). Przy drukowaniu trzeba wybrać opcję drukowania broszury.

Karty do pobrania  są dostępne tutaj:  https://www.bdgbo.pl/2018/10/zagosuj.html

 

Uwaga!

Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do ostatniego dnia do godz. 23:59 (wtorek 31.10.2018 r.)

Do pozostałych urn  karty do głosowania można wrzucać w godzinach pracy szkół i mdków.

U.M

 

Uwaga!

Rada Osiedla Smukała -Opławiec -Janowo zaopiniowała pozytywnie projekt

nr 175 , obiekt UKS OPŁAWIEC- wodny ORLIK,

ponieważ od wielu lat największa liczba mieszkańców głosuje właśnie na ten projekt.  Uchwała jest wynikiem głosowania poprzedzonego dyskusją na temat zasadności postępowania.

Rada Osiedla może pomóc mieszkańcom w dostępności do kart, do głosowania. W tym celu po każdej mszy św. (14.10.2018) będą dwie osoby rozdawały karty do głosowania i informowały jak je wypełnić. Wypełnione karty będzie można przynieść do kościoła w kolejną niedzielę.

 


 Ina

 

 

Dodatkowe informacje